Trezor model T – w jaki sposób używać portfela sprzętowego?

utworzone przez | lis 6, 2020 | Poradniki

Portfele Trezor są produkowane od 2013 roku i cieszą się ogromną popularnością wśród osób korzystających z walut cyfrowych. To niewielkie urządzenia, na których można zdeponować nawet kilkaset różnych kryptowalut. Trezor model T to najnowszy portfel, który został wydany w 2019 roku. To znacznie unowocześniona wersja oferująca większą funkcjonalność. Zdaniem wielu, jest to obecnie jeden z dwóch najlepszych portfeli sprzętowych.

Portfel Trezor model T – charakterystyka sprzętu

To niewielkie urządzenie o prostokątnym kształcie. Posiada nowoczesny ekran LCD, a także dwa przycisk to zarządzania portfelem. Portfele Trezor są wyposażone w port USB, dzięki czemu, można je połączyć z komputerem, laptopem czy urządzeniem mobilnym. Trezor T może obsługiwać nawet kilkaset kryptowalut jednocześnie. Jest zabezpieczany kodem PIN, dzięki czemu, postronne osoby nie mają możliwości dostania się do naszych środków. Kryptowaluty przechowywane na portfelach Trezor są przechowywane w środowisku offline i nie mogą być skradzione przez hackerów.

Portfele są produkowane przez firmę SatoshiLabs od 2013 roku. Pierwszy był model One. W porównaniu z tą wersją, model Trezor T jest bardziej nowoczesny, posiada większy i dokładniejszy ekran, a także obsługuje znacznie większą liczbę aplikacji. Ponadto, jest dużo prostszy w obsłudze, co stanowi dobrą wiadomość dla osób, które nie mają fachowej wiedzy na temat portfeli sprzętowych.

Jakie cele spełnia portfel sprzętowy Trezor?

Kryptowaluty można przechowywać w portfelach mobilnych, przeglądarkowych oraz desktopowych. Każdy z nich posiada pewną wadę: jest mało funkcjonalny lub narażony na ataki ze strony hackerów. Odpowiedzią na te bolączki są właśnie sprzętowe portfele Trezor, w których kryptowaluty zostaną zdeponowane w środowisku offline. Jest to zatem cold wallet. Jednocześnie, za sprawą wygodnego menagera oraz możliwości łączenia portfela z urządzeniami mobilnymi i komputerem, jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, które pozwala na codzienne płatności. A zatem, portfele Trezor model T sprawdzą się zarówno w rękach inwestorów, jak również zwykłych użytkowników.

Gdzie można zakupić portfel sprzętowy Trezor?

Do wyboru mamy oficjalną stronę internetową producenta lub sklepy internetowe będące oficjalnym dystrybutorem tego produktu w naszym kraju. Zwróćmy jednak uwagę na źródło zakupu, ponieważ kluczem do zachowania bezpieczeństwa jest zakup nowego, nieuruchomianego wcześniej urządzenia. Z tego względu, nie jest dobrym pomysłem zakup używanego portfela na aukcjach. W oficjalnych sklepach internetowych można kupić zarówno portfel One, jak również Trezor T. Starsze urządzenie kosztuje ok. 200 złotych. Za nowy portfel Trezor T zapłacimy ok. 800 złotych.

Jak skonfigurować portfele Trezor?

To bardzo proste. Wystarczy je podłączyć do wybranego urządzenia, np. komputera i postępować zgodnie z instrukcją. System automatycznie pobierze aktualne oprogramowanie i zainstaluje na urządzeniu. Przy pierwszym uruchomieniu musimy zapisać na kartce Seed. Jest to 12- lub 24-wyrazowy klucz stanowiący kopię zapasową. Z pomocą seeda możesz odtworzyć swój portfel w innym miejscu. Kartkę z kluczem należy schować w bezpiecznym miejscu. Warto także zrobić kopię cyfrową.

Podczas konfiguracji ustawiamy również kod PIN stanowiący najważniejsze zabezpieczenie naszego portfela. Bez tego, nie będzie można sprawdzić stanu konta, wysłać środków lub wprowadzić jakichkolwiek innych zmian. Kod PIN ustawiamy z pomocą dwóch przycisków na urządzeniu. Teraz pozostaje jedynie skorzystać z menagera zainstalowanego na komputerze lub aplikacji mobilnej. Gdy portfele Trezor są podłączone, możemy zainstalować wybrane aplikacje, wpłacić wybrane kryptowaluty, a także zrealizować płatności.

Czy portfel Trezor jest całkowicie bezpieczny?

Pod względem niebezpieczeństw cyfrowych, tak. Kryptowaluty są przechowywane w środowisku offline, bez dostępu do Internetu. Jedynie w momencie realizowania transakcji, portfel jest aktualizowany online. Trwa to jednak bardzo krótko, dzięki czemu, nie ma szans, aby portfel mógł zostać zaatakowany przez hackerów. To główny powód, dla którego kryptowalutowe portfele sprzętowe cieszą się tak dużą popularnością ze strony użytkowników.

Jedynym zagrożeniem jest zatem zgubienie lub kradzież portfela. Na szczęście, jego niepozorny wygląd sprawia, że nie budzi on większego zainteresowania. Co więcej, złamanie kodu PIN jest niezwykle czasochłonne i trudne. W ten sposób możemy odtworzyć portfel w innym miejscu i skutecznie zapobiec próbie kradzieży środków. Jednocześnie, aby portfele Trezor były dla nas w pełni bezpieczne, musimy zakupić nowe urządzenie. Używane portfele to zły pomysł, ze względu na ryzyko pozostawienia na nim szkodliwego oprogramowania przez poprzedniego właściciela.

Jakie kryptowaluty może obsługiwać Trezor T?

Pod tym względem, Trezor T jest ogromnym udogodnieniem dla inwestorów oraz użytkowników, którzy korzystają z wielu kryptowalut. Na oficjalnej stornie internetowej producenta dostępna jest pełna lista zawierająca aż 700 walut cyfrowych! Co więcej, jest ona na bieżąco aktualizowana o nowe tokeny, które zyskują popularność. Możliwość połączenia urządzenia z komputerem lub smartfonem pozwala regularnie aktualizować oprogramowanie, dzięki czemu, możliwości portfeli Trezor są stale ulepszane i udoskonalane.

Czy warto zainwestować w portfele Trezor?

Ceny portfeli sprzętowych nie należą do najniższych, to prawda. Jednak należy uczciwie stwierdzić, że jest to obecnie najbezpieczniejszy sposób, który jednocześnie oferuje wysoką funkcjonalność, ponieważ pozwala na swobodne użytkowanie walut cyfrowych w codziennym świecie. Portfele Trezor dobrze sprawdzą się w przypadku inwestorów oraz osób, które często korzystają z walut cyfrowych. Najnowszy model T jest świetną alternatywą dla początkujących, ze względu na prostą obsługę. A zatem, reasumując wszystkie korzyści, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w nowoczesny portfel sprzętowy Trezor.

Pozycjonowanie SEO: Jak zdobyć lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania

Pozycjonowanie SEO: Jak zdobyć lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania

WSTĘP W obecnych czasach, kiedy internet stał się nieodzowną częścią życia codziennego, znaczenie posiadania widocznej i dobrze ocenianej strony internetowej nie może być niedoceniane. W tym kontekście, pozycjonowanie stron w internecie nabiera ogromnej wagi, stając...

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

MacBooki należą do laptopów klasy premium. Stylowy design oraz bogate wnętrze, pełne nowoczesnych rozwiązań sprawia, że są synonimem luksusu i niezawodności. Nic dziwnego, że chciałbyś go mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie laptopy ma obecnie do zaoferowania Apple oraz...

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe – ważny czynnik bezpiecznej jazdy W świecie motoryzacji bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczną podróż, są klocki hamulcowe. Ich regularna kontrola i wymiana to nie tylko kwestia techniczna, ale...

Korzyści płynące ze stałego doskonalenia umiejętności zawodowych

Korzyści płynące ze stałego doskonalenia umiejętności zawodowych

W obliczu dynamicznych zmian na rynku pracy, konieczność stałego doskonalenia umiejętności staje się priorytetem dla wszystkich, którzy chcą być konkurencyjni i skuteczni w swojej dziedzinie. Rozwój technologii, zmieniające się oczekiwania klientów czy nowe trendy...