Tereny pod budowę biurowców w dużym mieście – jakie warunki muszą spełniać?

utworzone przez | cze 13, 2022 | Praca

Jak z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę wielu inwestorów, zarówno obecnych jak i potencjalnych, zakup terenu, na którym następnie ma stanąć wysokiej klasy biurowiec to wręcz idealny pomysł na wypracowanie na przestrzeni zaledwie kilku lat zadowalającego zysku pasywnego. Aby jednakże mieć pewność, że na takiej inwestycji nie stracimy, musimy przed dokonaniem zakupu dokonać dokładnych oględzin terenu, upewniając się iż spełnia on wszystkie kluczowe warunki pozwalające na inicjację omawianego typu inwestycji.

Teren, którego posiadaczami mamy się stać powinien przede wszystkim cechować się korzystną lokalizacją, najlepiej możliwie jak najbliżej centrum lub dzielnicy przemysłowej danej aglomeracji miejskiej. W rzeczonej sytuacji, wysoce prawdopodobnym będzie, że po wzniesieniu biurowca będzie się on cieszył dużym zainteresowaniem tak potencjalnych najemców jak i samych klientów pragnących skorzystać z usług przedsiębiorców i firm, które zdecydowały się swoje biura usytuować właśnie w takim obiekcie. Budowa biurowców wymaga więc od nas także pewnego wcześniejszego rozplanowania technicznego i strategicznego.

Nie jest tajemnicą, że obecnie lwia część obywateli naszego kraju ma do dyspozycji co najmniej jedno auto, a więc warto byłoby zadbać, aby na działce której posiadaczami chcemy się stać dało się wygospodarować miejsce nie tylko na biurowiec, ale także na dość duży parking. Idealnym rozwiązaniem, które jak najbardziej warto byłoby rozważyć już na etapie planowania inwestycji byłoby zaimplementowanie w projekcie schematów parkingu podziemnego, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca.

Aby jednak było to możliwe, warto byłoby przeprowadzić dokładną analizę gruntu. Jej celem będzie sprawdzenie, czy nie ma on tendencji do zapadania się ani też nie jest nadmiernie podmokły, co jak wiadomo mogłoby w ujęciu długoterminowym doprowadzić do poważnych problemów z eksploatacją tak samego biurowca jak i parkingu do niego przyległego.

Teren, który ma posłużyć pod inwestycję w obiekt biurowy powinien także być zlokalizowany w pobliżu co najmniej kilku węzłów komunikacji miejskiej, dzięki czemu pracownicy i interesanci będą się mogli do niego dostać korzystając z autobusów miejskich, metra, tramwajów oraz innych środków lokomocji przewidzianych przez włodarzy danej aglomeracji miejskiej.

Nie bez znaczenia jest także bliskość punktów usługowych ściśle powiązanych ze specyfiką działalności gospodarczej prowadzonej przez najemców, czy też lokali gastronomicznych, w których pracownicy będą mogli posilić się podczas przerwy lub po zakończeniu pracy.

Jeżeli weźmiemy wszystkie te aspekty pod uwagę, natomiast budynek zostanie wzniesiony zgodnie z obowiązującymi obecnie praktykami w branży budowlanej, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, iż osób zainteresowanych wynajęciem przestrzeni biurowej w takim obiekcie z pewnością nie zabraknie, co z kolei umożliwi nam generowanie regularnego, relatywnie wysokiego oraz wiążącego się jedynie z minimalnym ryzykiem inwestycyjnym zysku pasywnego!

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

MacBooki należą do laptopów klasy premium. Stylowy design oraz bogate wnętrze, pełne nowoczesnych rozwiązań sprawia, że są synonimem luksusu i niezawodności. Nic dziwnego, że chciałbyś go mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie laptopy ma obecnie do zaoferowania Apple oraz...

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe – ważny czynnik bezpiecznej jazdy W świecie motoryzacji bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczną podróż, są klocki hamulcowe. Ich regularna kontrola i wymiana to nie tylko kwestia techniczna, ale...