Tereny pod budowę biurowców w dużym mieście – jakie warunki muszą spełniać?

utworzone przez | cze 13, 2022 | Praca

Jak z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę wielu inwestorów, zarówno obecnych jak i potencjalnych, zakup terenu, na którym następnie ma stanąć wysokiej klasy biurowiec to wręcz idealny pomysł na wypracowanie na przestrzeni zaledwie kilku lat zadowalającego zysku pasywnego. Aby jednakże mieć pewność, że na takiej inwestycji nie stracimy, musimy przed dokonaniem zakupu dokonać dokładnych oględzin terenu, upewniając się iż spełnia on wszystkie kluczowe warunki pozwalające na inicjację omawianego typu inwestycji.

Teren, którego posiadaczami mamy się stać powinien przede wszystkim cechować się korzystną lokalizacją, najlepiej możliwie jak najbliżej centrum lub dzielnicy przemysłowej danej aglomeracji miejskiej. W rzeczonej sytuacji, wysoce prawdopodobnym będzie, że po wzniesieniu biurowca będzie się on cieszył dużym zainteresowaniem tak potencjalnych najemców jak i samych klientów pragnących skorzystać z usług przedsiębiorców i firm, które zdecydowały się swoje biura usytuować właśnie w takim obiekcie. Budowa biurowców wymaga więc od nas także pewnego wcześniejszego rozplanowania technicznego i strategicznego.

Nie jest tajemnicą, że obecnie lwia część obywateli naszego kraju ma do dyspozycji co najmniej jedno auto, a więc warto byłoby zadbać, aby na działce której posiadaczami chcemy się stać dało się wygospodarować miejsce nie tylko na biurowiec, ale także na dość duży parking. Idealnym rozwiązaniem, które jak najbardziej warto byłoby rozważyć już na etapie planowania inwestycji byłoby zaimplementowanie w projekcie schematów parkingu podziemnego, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca.

Aby jednak było to możliwe, warto byłoby przeprowadzić dokładną analizę gruntu. Jej celem będzie sprawdzenie, czy nie ma on tendencji do zapadania się ani też nie jest nadmiernie podmokły, co jak wiadomo mogłoby w ujęciu długoterminowym doprowadzić do poważnych problemów z eksploatacją tak samego biurowca jak i parkingu do niego przyległego.

Teren, który ma posłużyć pod inwestycję w obiekt biurowy powinien także być zlokalizowany w pobliżu co najmniej kilku węzłów komunikacji miejskiej, dzięki czemu pracownicy i interesanci będą się mogli do niego dostać korzystając z autobusów miejskich, metra, tramwajów oraz innych środków lokomocji przewidzianych przez włodarzy danej aglomeracji miejskiej.

Nie bez znaczenia jest także bliskość punktów usługowych ściśle powiązanych ze specyfiką działalności gospodarczej prowadzonej przez najemców, czy też lokali gastronomicznych, w których pracownicy będą mogli posilić się podczas przerwy lub po zakończeniu pracy.

Jeżeli weźmiemy wszystkie te aspekty pod uwagę, natomiast budynek zostanie wzniesiony zgodnie z obowiązującymi obecnie praktykami w branży budowlanej, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, iż osób zainteresowanych wynajęciem przestrzeni biurowej w takim obiekcie z pewnością nie zabraknie, co z kolei umożliwi nam generowanie regularnego, relatywnie wysokiego oraz wiążącego się jedynie z minimalnym ryzykiem inwestycyjnym zysku pasywnego!

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

Zwykło się mawiać, że jeśli szukasz najlepszego, najbardziej reprezentatywnego wskaźnika, na podstawie którego możesz ocenić stan amerykańskiej giełdy oraz gospodarki, najlepiej zapoznać się z danymi zawartymi w słynnym indeksie S&P 500. W jego skład wchodzą...

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Klimatyczne przyjęcia w plenerze, pod namiotem, to bardzo modny trend w obecnym czasie. W wypożyczalni namiotów znajdziemy odpowiedną opcję, na między innymi imprezy okolicznościowe, takie jak: komunie, chrzciny, wesela, 18-tki, imprezy miejskie i gminne, wesela,...

Rynek kryptowalut w Polsce – jakie są uwarunkowania prawne?

Rynek kryptowalut w Polsce – jakie są uwarunkowania prawne?

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązaniach we wszystkich sektorach gospodarki. Jednym z takich sektorów jest szeroko pojęty rynek finansowy, na którym od kilku lat coraz prężniej rozwijają się kryptowaluty....

Szkatułka na biżuterię, czyli precjoza pod kontrolą

Szkatułka na biżuterię, czyli precjoza pod kontrolą

Pierścionki w łazience, bransoletka na komodzie, łańcuszek w kosmetyczce, a kolczyk pewnie spadł za szafkę. Brzmi znajomo? „Biżuteryjny bałagan” to temat znany wielu kobietom. Najlepiej byłoby trzymać wszystkie swoje skarby w jednym miejscu, tylko w jakim? Najbardziej...