Rodzaje obuwia roboczego

utworzone przez | kw. 2, 2022 | Zakupy

Przemysł ciężki czy praca w magazynie wymagają odpowiedniego przygotowania do pracy. I nie mamy tutaj na myśli tylko wiedzy, umiejętności i doświadczenia pracownika, ale także elementy, które powinien swoim podwładnym zagwarantować pracodawca w ramach bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Mowa o obuwiu roboczym.

Gdzie poza przemysłem ciężkim i magazynem możemy spotkać pracowników w obuwiu roboczym? Z pewnością w rolnictwie, leśnictwie, transporcie, podczas prac drogowych, budownictwie, ale również w obiektach medycznych.

Buty robocze produkowane są zarówno z myślą o kobietach, jak i mężczyznach. Dostępne są w różnej gamie kolorystycznej, jednak nie za to powinny być cenione. Przede wszystkim mają spełniać funkcję ochronną, a mianowicie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, substancjami szkodliwymi, wysokimi i niskimi temperaturami, przed uderzeniem ciężkich przedmiotów. Jednym słowem, mają dbać o kończyny pracowników w taki sposób, aby nie przydarzyła im się żadna krzywda, a tym samym zapewniać wygodę i gwarantować wytrzymałość. W końcu w tego typu butach pracownicy spędzają całe dnie w swojej pracy.

Rodzaje obuwia roboczego

Większości z nas wydaje się, że obuwie robocze musi być masywne i ciężkie. Jest to stereotyp. Oczywiście wszystko uzależnione jest to tego, do jakiego rodzaju pracy są przeznaczone, jednak nie zawsze będą to ciężkie buty z twardymi noskami. Wśród buty roboczych możemy wyróżnić:

 • Trzewiki robocze
 • Sandały robocze
 • Półbuty robocze
 • Buty ocieplane
 • Buty z twardymi/metalowymi noskami
 • Półbuty nubukowe z otworami
 • Trzewiki wodoodporne
 • Trzewiki zimowe
 • Obuwie profilaktyczne
 • Klapki profilaktyczne
 • Klapki robocze piankowe
 • Kalosze

Jak można zauważyć oferta jest bardzo bogata i podzielona jest na obuwie męskie i damskie. W zależności od rodzaju butów zostały one przystosowane do różnych prac, które wykonywane są przez pracowników w poszczególnych branżach. Dodatkowo na uwagę zasługują buty zimowe, które poza funkcjami ochronnymi zapewniają stopom pracowników odpowiednią temperaturę.

Innym zaskakującym odkryciem są sandały robocze. Jest to obuwie idealne na letnie dni, gdy temperatury na zewnątrz rosną nieubłaganie. Ich zaletą jest przewiewność i doskonałe dopasowanie do stopy. Pracownicy wykonujący prace lekkie docenią je za wygodę i komfort noszenia. Niech Was jednak nie zwiedzie nazwa tego obuwia, nie wszystkie bowiem wyglądają jak tradycyjne sandały. Niektóre typy tego rodzaju butów mają chronić palce i pięty pracowników jednocześnie posiadając otwory, które gwarantują przepływ powietrza.

Rynek kryptowalut w Polsce – jakie są uwarunkowania prawne?

Rynek kryptowalut w Polsce – jakie są uwarunkowania prawne?

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązaniach we wszystkich sektorach gospodarki. Jednym z takich sektorów jest szeroko pojęty rynek finansowy, na którym od kilku lat coraz prężniej rozwijają się kryptowaluty....

Szkatułka na biżuterię, czyli precjoza pod kontrolą

Szkatułka na biżuterię, czyli precjoza pod kontrolą

Pierścionki w łazience, bransoletka na komodzie, łańcuszek w kosmetyczce, a kolczyk pewnie spadł za szafkę. Brzmi znajomo? „Biżuteryjny bałagan” to temat znany wielu kobietom. Najlepiej byłoby trzymać wszystkie swoje skarby w jednym miejscu, tylko w jakim? Najbardziej...

Jak wyczyścić głośnik w telefonie iPhone?

Jak wyczyścić głośnik w telefonie iPhone?

IPhone robi zdjęcia na najwyższym poziomie i ma wiele funkcji, które sprawiają, że jest przyjemny dla użytkowników. Ale czym jest iPhone bez sprawnego głośnika? Chociaż inne czynniki mogą powodować nieprawidłowe działanie głośnika i mikrofonu iPhone’a, naniesiony z...