Profesjonalna dezynsekcja czy domowe sposoby — co wybrać?

utworzone przez | sie 10, 2023 | Usługi

Jeżeli zastanawiasz się, czy do zwalczania insektów wykorzystać domowe, czy profesjonalne metody, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się na czym polega różnica pomiędzy tymi podejściami, które rozwiązanie jest korzystniejsze i dlaczego. Już teraz sprawdź, co wybrać: domowe sposoby czy profesjonalna dezynsekcję.

Insekty nieustannie szturmują nasze wnętrza w poszukiwaniu pożywienia i schronienia. Niektóre udaje się nam przegonić lub wyeliminować od razu, ale są takie gatunki, których obecność w początkowej fazie inwazji pozostaje niemal niezauważalna. Dostrzegamy je dopiero wtedy, gdy populacja liczy już kilkadziesiąt albo nawet kilkaset osobników. A przecież można było działać wcześniej. Tylko co wybrać: domowe sposoby zwalczania insektów czy profesjonalną dezynsekcję?

Jakie insekty trzeba zwalczać i dlaczego?

Zacznijmy jednak od pytania, jakie insekty trzeba zwalczać i dlaczego? Odpowiedź dla wielu osób nie będzie zaskakująca, ale znajdą się i tacy, co się zdziwią, ponieważ zwalczać należy każdy gatunek insektów, który znajdziemy w naszych pomieszczeniach. Co więcej, likwidować należy również niektóre owady, występujące na zewnątrz naszych domów, ale w ich bezpośrednim sąsiedztwie (np. osy, szerszenie, komary czy biedronki azjatyckie).

Dlaczego jednak należy zwalczać wszystkie insekty? Przede wszystkim dlatego, że większość z nich przenosi wiele groźnych chorób, w których przebiegach nawet przy prawidłowym leczeniu mogą pojawiać się nieprzyjemne komplikacje. Poza tym niektóre insekty żerują na człowieku (np. pluskwy czy wszy), a wiele szkodników niszczy artykuły spożywcze i wyposażenie mieszkania. Dlatego zapamiętaj, że wszystkie insekty w domu należy zwalczać tak szybko i skutecznie, jak to możliwe.

Domowe sposoby zwalczania insektów — czemu nie skutkują?

W internecie i wśród znajomych znajdziesz wiele amatorskich sposobów zwalczania insektów. Nic w tym dziwnego, ponieważ ze szkodnikami ludzkość walczy przecież od zarania dziejów. Problem polega na tym, że przez setki tysięcy lat nie odkryliśmy naprawdę skutecznych sposobów likwidacji szkodników.

Zdecydowana większość pomysłów z internetu i rad znajomych dotyczy wykorzystania substancji o działaniu odstraszającym konkretne gatunki owadów. To może się sprawdzić co najwyżej w zapobieganiu inwazji, chociaż i tutaj nie jest zbyt skuteczne. Jeżeli jednak szkodniki już zaległy się w Twoim mieszkaniu, zastosowanie preparatów odstraszających nie sprawi, że nagle się z niego wyniosą. Trzeba je po prostu zlikwidować, ale wśród domowych sposobów zwalczania insektów na próżno szukać tego typu rozwiązań.

Profesjonalna dezynsekcja — jakie metody stosują specjaliści?

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku profesjonalnej dezynsekcji. W niej chodzi wyłącznie o skuteczną likwidację insektów. Stosuje się do tego specjalistyczne środki owadobójcze, aplikowane podczas zabiegów dezynsekcji. Zaliczamy do nich:

  • zamgławianie ULV stosowane w pomieszczeniach do kompleksowego pokrycia większości powierzchni środkiem owadobójczym w postaci mikrokapsułek,
  • opryskiwanie, najczęściej stosowane również w pomieszczeniach, ale punktowo. Umożliwia aplikację środka owadobójczego w naprawdę trudnodostępne miejsca,
  • zamgławianie termiczne wykorzystywane w pomieszczenia o dużych kubaturach oraz na otwartych terenach,
  • żelowanie, czyli najbardziej dyskretna i bezpieczna metoda dezynsekcji. Niestety, stosowana może być tylko do likwidacji karaluchów, prusaków oraz mrówek.

Jak szybko (i tanio) pozbyć się szkodników?

Podsumowując, wypada podkreślić, że jeśli zależy Ci na szybkiej, a więc i taniej (bo skutecznej) dezynsekcji zapomnij o domowych sposobach i metodach z internetu. Wybierz profesjonalne zwalczanie szkodników, które jest nie tylko skuteczniejsze, ale również bezpieczniejsze.

Wykonanie profesjonalnej dezynsekcji najlepiej zlecić firmie DDD. W jej wyborze warto zwrócić uwagę na komentarze klientów, pamiętając jednak, że autorem wielu z nich może być konkurencja. Z tego powodu dobrze jest zadzwonić do takiej firmy i porozmawiać z konsultantem. Podczas telefonicznej rozmowy dowiesz się między innymi ile taka dezynsekcja będzie kosztowała w Twoim przypadku i kiedy będzie można ją wykonać.

Więcej na ten temat: https://dezpro.pl/oferta/dezynsekcja

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

MacBooki należą do laptopów klasy premium. Stylowy design oraz bogate wnętrze, pełne nowoczesnych rozwiązań sprawia, że są synonimem luksusu i niezawodności. Nic dziwnego, że chciałbyś go mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie laptopy ma obecnie do zaoferowania Apple oraz...

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe – ważny czynnik bezpiecznej jazdy W świecie motoryzacji bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczną podróż, są klocki hamulcowe. Ich regularna kontrola i wymiana to nie tylko kwestia techniczna, ale...