Pomysły na organizację salonu.

utworzone przez | cze 1, 2020 | Dom i mieszkanie

Stwórz strefę wolną od bałaganu dzięki pięciu łatwym do przestrzegania wskazówkom!
Od brudnych stosów magazynów po niekontrolowane przewody – utrzymanie czystości w salonie może być trudne (zwłaszcza jeśli w twoim domu jest gromadka szalejących maluchów). Ponieważ jest to centralne miejsce spotkań, ważne jest, aby znaleźć łatwe sposoby na utrzymanie go w czystości i porządku. Nie martw się, mamy wskazówki i triki, które uczynią Cię profesjonalnym organizatorem! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojej przestrzeni, i przygotuj się na relaks w nowym, wolnym od bałaganu pokoju.

Utwórz strefy

Pierwszym krokiem w organizacji salonu jest wyznaczenie określonych obszarów dla każdej czynności, takich jak część wypoczynkowa, kącik zabaw lub czytelnia. Określ każdą strefę, myśląc o tym, jak Twoja rodzina i przyjaciele korzystają z tej przestrzeni. Czy zawsze się bawisz? Czy masz noce z grami? Czy Twoje dzieci tworzą lub bawią się w salonie? Po uzyskaniu odpowiedzi możesz nadać każdemu zajęciu własne miejsce w swoim salonie.
Na przykład czasami zabawki i gry planszowe mogą zapełnić regały, podłogi lub blaty. Aby je zebrać, daj zabawkom i grom dom w nieużywanym kącie w salonie. Ponadto dzieci mają teraz stały plac zabaw. Obejmują opcje przechowywania, takie jak kosze, mały stół do gier lub półki, aby zapewnić więcej miejsca do zabawy i kontrolować bałagan.

Blaty stołowe bez bałaganu

Stoły mają tendencję do gromadzenia przedmiotów i stosów luźnych papierów, gazet, czasopism i książek. Im lepiej zorganizowana płaska powierzchnia, tym przyjemniejsza staje się ona dla oka. Stwórz obszar wolny od bałaganu, umieszczając podobne przedmioty w zorganizowanych stosach lub znajdując dla nich zupełnie nowy dom (lub poddaj go recyklingowi!).
Używaj małych akcentów – tac, misek i pojemników – jako sprytnego sposobu na ograniczenie różnych przedmiotów, takich jak świece, akcesoria dekoracyjne, piloty i nie tylko.

Wielofunkcyjny stolik kawowy

Niezależnie od tego, czy masz małą, czy dużą przestrzeń, zainwestuj w wielofunkcyjny stolik kawowy. Znajdź opcję z dodatkowymi szufladami lub półkami do przechowywania wielu przedmiotów – elektroniki, książek, koców, pilotów itp. Organizacja jest kluczem do utrzymania czystości stolika kawowego.
Nie jesteś gotowy do inwestowania? Spróbuj umieścić niskoprofilowe kosze lub pojemniki do przechowywania pod istniejącym stolikiem.

Kosze do przechowywania lub pojemniki ozdobne

Dla większości projektantów i entuzjastów wystroju domu kosze do przechowywania są koniecznością – i nie bez powodu! Dodają element dekoracyjny do Twojej przestrzeni, jednocześnie ukrywając nieużywane lub posezonowe przedmioty. Kosze i pojemniki są uniwersalne, dzięki czemu możesz łatwo bawić się ich rozmieszczeniem. Jeśli znudzi Ci się obecne ustawienie kosza, po prostu podnieś go i przenieś do innego pomieszczenia, połóż na półce lub ustaw pod konsolą.
Dodaj dekoracyjny kosz na śmieci do swojej przestrzeni, aby ułatwić sprzątanie. Znajdź styl z pokrywką pasującą do Twojego wystroju. Pamiętaj, aby używać dezodoryzującego worka na śmieci, jeśli wyrzucasz jakieś jedzenie lub napoje.

Kontroluj dodatki

Ze swojej nieskończonej kolekcji bibelotów, filmów, gier, muzyki lub książek ostrożnie wybierz te, które chcesz wyeksponować. Umieść nieużywane przedmioty poza zasięgiem wzroku, w szafkach lub w pufach do przechowywania, które mogą służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia.

Pozycjonowanie SEO: Jak zdobyć lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania

Pozycjonowanie SEO: Jak zdobyć lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania

WSTĘP W obecnych czasach, kiedy internet stał się nieodzowną częścią życia codziennego, znaczenie posiadania widocznej i dobrze ocenianej strony internetowej nie może być niedoceniane. W tym kontekście, pozycjonowanie stron w internecie nabiera ogromnej wagi, stając...

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

MacBooki należą do laptopów klasy premium. Stylowy design oraz bogate wnętrze, pełne nowoczesnych rozwiązań sprawia, że są synonimem luksusu i niezawodności. Nic dziwnego, że chciałbyś go mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie laptopy ma obecnie do zaoferowania Apple oraz...

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe – ważny czynnik bezpiecznej jazdy W świecie motoryzacji bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczną podróż, są klocki hamulcowe. Ich regularna kontrola i wymiana to nie tylko kwestia techniczna, ale...

Korzyści płynące ze stałego doskonalenia umiejętności zawodowych

Korzyści płynące ze stałego doskonalenia umiejętności zawodowych

W obliczu dynamicznych zmian na rynku pracy, konieczność stałego doskonalenia umiejętności staje się priorytetem dla wszystkich, którzy chcą być konkurencyjni i skuteczni w swojej dziedzinie. Rozwój technologii, zmieniające się oczekiwania klientów czy nowe trendy...