Pięć pierwszych kroków dekorowania nowego domu.

utworzone przez | maj 1, 2020 | Dom i mieszkanie

Przeprowadzka do nowego domu to niezwykłe wydarzenie, ale może być przytłaczające z wielu powodów. Wiedza o tym, jak urządzić nowy dom – i prawdopodobnie przy ograniczonym budżecie – może być trudna. Jesteśmy tu dla Ciebie. W tym przewodniku przedstawiamy pięć pierwszych kroków związanych z dekorowaniem nowego domu, abyś nie musiał sam wymyślać tego wszystkiego.

Pięć pierwszych kroków dekorowania nowego domu

Krok 1. Ustal priorytety, oceń i zorganizuj

Dekorowanie nowego domu polega na tym, że mniej znaczy więcej. Dobrze jest wyrzucić to, czego nie potrzebujesz lub już nie chcesz. Skoncentruj się na kilku starych skarbach, bez których zgubiłbyś się, i pożegnaj się z niepotrzebnymi śmieciami. Nadszedł czas, aby wszystko ocenić i upewnić się, że rzeczy, które przechowujesz, będą miały swój cel w nowej przestrzeni – pomoże ci to uniknąć domu pełnego bałaganu. Zorganizuj według tego, gdzie zostanie umieszczone w Twoim nowym domu – jeśli nie możesz czegoś odpowiednio ulokować, istnieje duża szansa, że tego nie potrzebujesz.

Krok 2. Wyjdź ze starego, wejdź w nowe

Kiedy już zostaniesz właścicielem domu, Twój wystrój domu powinien dojrzewać razem z Tobą. Jest to okazja do wyrzucenia niedopasowanych naczyń kuchennych w miejsce błyszczących, uporządkowanych zestawów i zastąpienia zniszczonych plakatów grafiką ścienną godną galerii. Zachowanie pamiątek z przeszłości w nowym domu ma wartość, ale rozwijanie dojrzałości stylu domu to świetny sposób, aby poczuć się jak zdolna, wyrafinowana osoba dorosła.

Krok 3. Walcz z chęcią szaleństw

Bez względu na to, jak bardzo czujesz się pewnie kupując nowy mebel, najprawdopodobniej nie będziesz się nim tak zachwycać w nadchodzących latach. Twój styl będzie ewoluował kilka razy w miarę dorastania do nowego domu, więc będziesz chciał zaoszczędzić pieniądze, aby móc później dekorować. Używaj tańszych mebli jako elementów zastępczych, dopóki nie będziesz mieć pewności, jaki styl projektowania jest dla Ciebie idealny – będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Krok 4. Ulepszenia DIY

Dekorowanie nowego domu nie zawsze wymaga kupowania wszystkich nowych rzeczy. Zamiast kupować nowe meble lub elementy dekoracyjne, ulepsz już posiadane elementy za pomocą nowego, stylowego sprzętu lub farby. Szafki kuchenne można przekształcić za pomocą dekoracyjnych gałek, a ściany mogą ożyć po nałożeniu świeżej warstwy farby. Podkreśl wnętrze szuflad komody tapetą lub pomaluj unikalny wzór na ramionach podstawowego drewnianego stolika bocznego – takie drobne ulepszenia będą miały znaczenie. Nawet wymiana prostych elementów, takich jak osłony gniazdek i włączników światła, może sprawić, że Twój nowy dom będzie bardziej czysty i bardziej przypominający Twoją własną przestrzeń bez ogromnej ceny.

Krok 5. Akcenty tworzą przestrzeń

Małe elementy akcentujące znacznie przyczynią się do personalizacji wystroju Twojego domu. Poduszki do rzucania, poduszki podłogowe i koce są zabawne, przytulne i można je wymieniać lub przenosić, kiedy tylko masz na to ochotę. Zwróć uwagę na podłogę, układając warstwami żywe dywaniki, i spraw, aby Twoje okna wyglądały przytulnie. W razie wątpliwości wypełnij puste miejsce roślinami – nie tylko odświeżą one powietrze w Twoim nowym domu, ale uzupełniają każdy styl projektowania, od najbardziej swobodnego po najbardziej wyrafinowany.

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

MacBooki należą do laptopów klasy premium. Stylowy design oraz bogate wnętrze, pełne nowoczesnych rozwiązań sprawia, że są synonimem luksusu i niezawodności. Nic dziwnego, że chciałbyś go mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie laptopy ma obecnie do zaoferowania Apple oraz...

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe – ważny czynnik bezpiecznej jazdy W świecie motoryzacji bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczną podróż, są klocki hamulcowe. Ich regularna kontrola i wymiana to nie tylko kwestia techniczna, ale...