Jak wyczyścić głośnik w telefonie iPhone?

utworzone przez | maj 23, 2022 | Zakupy

IPhone robi zdjęcia na najwyższym poziomie i ma wiele funkcji, które sprawiają, że jest przyjemny dla użytkowników. Ale czym jest iPhone bez sprawnego głośnika? Chociaż inne czynniki mogą powodować nieprawidłowe działanie głośnika i mikrofonu iPhone’a, naniesiony z czasem brud, kurz i wosk są częstymi przyczynami problemów. Z biegiem czasu gromadzą się i zatykają siatki i maskownice ochronne, zmniejszając jakość dźwięku wchodzącego i wychodzącego. A co gorsza, może to w ogóle uniemożliwić im pracę.

Jeśli głośnik Twojego telefonu nie działa, możesz wypróbować poniższe porady, zanim wyślesz swój iPhone do serwisu. A nawet jeśli działa, możesz chcieć trochę go wyczyścić, aby zapobiec gromadzeniu się brudu z biegiem czasu.

Co należy wiedzieć przed czyszczeniem głośnika w telefonie iPhone?

Przed przystąpieniem do czyszczenia mikrofonu w smartfonie iPhone, należy pamiętać o kilku rzeczach, aby uniknąć uszkodzenia jakiegokolwiek podzespołu.

1. Gdzie jest głośnik w iPhone?

W większości serii znajdziesz głośnik iPhone’a za siateczkową maskownicą nad ekranem. To mały pasek, który rozpoznasz od razu. Uważaj, są tam też mikrofony – małe, okrągłe otwory po lewej stronie portu ładowania. Najnowsze iPhone’y mają również mikrofon na tylnej obudowie. Pomaga to filtrować hałas z dźwięków dochodzących do telefonu.

2. Przygotowanie do czyszczenia głośnika w telefonie iPhone

Odłącz swój iPhone od kabla zasilającego przed rozpoczęciem czyszczenia. Najlepiej, jeśli pozostanie wyłączony podczas całego procesu czyszczenia. Unikaj używania metalowych przedmiotów do zeskrobywania brudu z siatki głośników. Może to przebić siatki i złamać mikrofon i głośnik. Nie używaj wody do czyszczenia żadnej części iPhone’a. Chociaż niektóre iPhone’y są wodoodporne, celowe dodawanie wody do niektórych urządzeń może spowodować uszkodzenie. Nawet jeśli używasz niemetalowych przedmiotów do zeskrobywania głośnika, uważaj, aby nie przebić siatki. Apple zaleca unikanie stosowania środków czyszczących zawierających wybielacz lub nadtlenek wodoru. Nie zanurzaj iPhone’a w żadnym płynie czyszczącym.

3. Jak czyścić głośniki iPhone’a?

Brudny lub zatkany głośnik może uniemożliwić słuchanie muzyki, filmów lub połączeń na telefonie iPhone. Myślałem, że mój się zepsuł, ale naprawiłem go po czyszczeniu. Jednak głośnik iPhone’a ma miękką osłonę z siatki (wygląda jak wyściełane siatki). Musisz więc uważać podczas czyszczenia tej części. Ale poniżej znajdują się sposoby, w jakie możesz go wyczyścić.

  • Pozbądź się zanieczyszczeń lub kłaczków za pomocą bawełnianych wkładek dousznych
  • Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, to wytrzeć głośnik w iPhone bawełnianymi wkładkami dousznymi. Jest to przydatne do czyszczenia górnego głośnika nad ekranem. Na początek znajdź suchy bawełniany wacik:
  • Skieruj bawełnianą wkładkę douszną na jedną krawędź głośnika.
  • Delikatnie dociśnij, aby nie uszkodzić ekranu.
  • Następnie powoli przesuwaj wacikiem tam i z powrotem po siatce.
  • Możesz zauważyć trochę brudu na waciku.
  • Po zakończeniu możesz wypróbować ten sam proces również na dolnych głośnikach. Jednak tym razem potrzebujesz większej precyzji.
5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

Zwykło się mawiać, że jeśli szukasz najlepszego, najbardziej reprezentatywnego wskaźnika, na podstawie którego możesz ocenić stan amerykańskiej giełdy oraz gospodarki, najlepiej zapoznać się z danymi zawartymi w słynnym indeksie S&P 500. W jego skład wchodzą...

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Klimatyczne przyjęcia w plenerze, pod namiotem, to bardzo modny trend w obecnym czasie. W wypożyczalni namiotów znajdziemy odpowiedną opcję, na między innymi imprezy okolicznościowe, takie jak: komunie, chrzciny, wesela, 18-tki, imprezy miejskie i gminne, wesela,...

Rynek kryptowalut w Polsce – jakie są uwarunkowania prawne?

Rynek kryptowalut w Polsce – jakie są uwarunkowania prawne?

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązaniach we wszystkich sektorach gospodarki. Jednym z takich sektorów jest szeroko pojęty rynek finansowy, na którym od kilku lat coraz prężniej rozwijają się kryptowaluty....

Szkatułka na biżuterię, czyli precjoza pod kontrolą

Szkatułka na biżuterię, czyli precjoza pod kontrolą

Pierścionki w łazience, bransoletka na komodzie, łańcuszek w kosmetyczce, a kolczyk pewnie spadł za szafkę. Brzmi znajomo? „Biżuteryjny bałagan” to temat znany wielu kobietom. Najlepiej byłoby trzymać wszystkie swoje skarby w jednym miejscu, tylko w jakim? Najbardziej...