Jak wyczyścić głośnik w telefonie iPhone?

utworzone przez | maj 23, 2022 | Zakupy

IPhone robi zdjęcia na najwyższym poziomie i ma wiele funkcji, które sprawiają, że jest przyjemny dla użytkowników. Ale czym jest iPhone bez sprawnego głośnika? Chociaż inne czynniki mogą powodować nieprawidłowe działanie głośnika i mikrofonu iPhone’a, naniesiony z czasem brud, kurz i wosk są częstymi przyczynami problemów. Z biegiem czasu gromadzą się i zatykają siatki i maskownice ochronne, zmniejszając jakość dźwięku wchodzącego i wychodzącego. A co gorsza, może to w ogóle uniemożliwić im pracę.

Jeśli głośnik Twojego telefonu nie działa, możesz wypróbować poniższe porady, zanim wyślesz swój iPhone do serwisu. A nawet jeśli działa, możesz chcieć trochę go wyczyścić, aby zapobiec gromadzeniu się brudu z biegiem czasu.

Co należy wiedzieć przed czyszczeniem głośnika w telefonie iPhone?

Przed przystąpieniem do czyszczenia mikrofonu w smartfonie iPhone, należy pamiętać o kilku rzeczach, aby uniknąć uszkodzenia jakiegokolwiek podzespołu.

1. Gdzie jest głośnik w iPhone?

W większości serii znajdziesz głośnik iPhone’a za siateczkową maskownicą nad ekranem. To mały pasek, który rozpoznasz od razu. Uważaj, są tam też mikrofony – małe, okrągłe otwory po lewej stronie portu ładowania. Najnowsze iPhone’y mają również mikrofon na tylnej obudowie. Pomaga to filtrować hałas z dźwięków dochodzących do telefonu.

2. Przygotowanie do czyszczenia głośnika w telefonie iPhone

Odłącz swój iPhone od kabla zasilającego przed rozpoczęciem czyszczenia. Najlepiej, jeśli pozostanie wyłączony podczas całego procesu czyszczenia. Unikaj używania metalowych przedmiotów do zeskrobywania brudu z siatki głośników. Może to przebić siatki i złamać mikrofon i głośnik. Nie używaj wody do czyszczenia żadnej części iPhone’a. Chociaż niektóre iPhone’y są wodoodporne, celowe dodawanie wody do niektórych urządzeń może spowodować uszkodzenie. Nawet jeśli używasz niemetalowych przedmiotów do zeskrobywania głośnika, uważaj, aby nie przebić siatki. Apple zaleca unikanie stosowania środków czyszczących zawierających wybielacz lub nadtlenek wodoru. Nie zanurzaj iPhone’a w żadnym płynie czyszczącym.

3. Jak czyścić głośniki iPhone’a?

Brudny lub zatkany głośnik może uniemożliwić słuchanie muzyki, filmów lub połączeń na telefonie iPhone. Myślałem, że mój się zepsuł, ale naprawiłem go po czyszczeniu. Jednak głośnik iPhone’a ma miękką osłonę z siatki (wygląda jak wyściełane siatki). Musisz więc uważać podczas czyszczenia tej części. Ale poniżej znajdują się sposoby, w jakie możesz go wyczyścić.

  • Pozbądź się zanieczyszczeń lub kłaczków za pomocą bawełnianych wkładek dousznych
  • Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, to wytrzeć głośnik w iPhone bawełnianymi wkładkami dousznymi. Jest to przydatne do czyszczenia górnego głośnika nad ekranem. Na początek znajdź suchy bawełniany wacik:
  • Skieruj bawełnianą wkładkę douszną na jedną krawędź głośnika.
  • Delikatnie dociśnij, aby nie uszkodzić ekranu.
  • Następnie powoli przesuwaj wacikiem tam i z powrotem po siatce.
  • Możesz zauważyć trochę brudu na waciku.
  • Po zakończeniu możesz wypróbować ten sam proces również na dolnych głośnikach. Jednak tym razem potrzebujesz większej precyzji.
Cellulit wodny i cellulit tłuszczowy – jak się go skutecznie pozbyć?

Cellulit wodny i cellulit tłuszczowy – jak się go skutecznie pozbyć?

Cellulit to na tyle często występujące na kobiecym ciele zjawisko, że większość Pań po prostu się z nim pogodziła. Chociaż cellulit może prowadzić do poważnych i uciążliwych powikłań, sprawiając przy tym sporo bólu, to nie jest uznawany za jednostkę chorobową, a tym...

Vialise Body Wrapping cudowny preparat na cellulit!

Vialise Body Wrapping cudowny preparat na cellulit!

Balsam Vialise Body Wrapping to silnie ujędrniający preparat przeznaczony do skóry z cellulitem i zabiegów body wrappingu. W związku z tym w jego składzie znajdują się substancje czynne, które redukują lipidy, detoksykują i pobudzają krążenie, dzięki czemu jeszcze...

Katarski mundial, czyli już niedługo wielkie emocje

Katarski mundial, czyli już niedługo wielkie emocje

Już niedługo, bo w drugiej połowie listopada, rozpocznie się turniej, na który czekają wszyscy fani piłki nożnej. Reprezentacje, które wywalczyły awans, powalczą ze sobą o tytuł mistrza świata. Wśród nich znalazła się również Polska. Jakie szanse mają podopieczni...

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

Zwykło się mawiać, że jeśli szukasz najlepszego, najbardziej reprezentatywnego wskaźnika, na podstawie którego możesz ocenić stan amerykańskiej giełdy oraz gospodarki, najlepiej zapoznać się z danymi zawartymi w słynnym indeksie S&P 500. W jego skład wchodzą...

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Klimatyczne przyjęcia w plenerze, pod namiotem, to bardzo modny trend w obecnym czasie. W wypożyczalni namiotów znajdziemy odpowiedną opcję, na między innymi imprezy okolicznościowe, takie jak: komunie, chrzciny, wesela, 18-tki, imprezy miejskie i gminne, wesela,...