Jak się odstresować podczas pracy w domu?

utworzone przez | kw. 15, 2020 | Praca

Praca w domu jest przyjemna, ale może też powodować stres. Niektórzy z was mogą utknąć w domu z dziećmi, podczas gdy inni są sami. W tym czasie bardzo ważna jest dbałość o siebie. Dzielę się z wami kilkoma sposobami odstresowania się podczas pracy w domu.

Przerwa na trening

Kiedy czujesz się zestresowany, warto zrobić sobie przerwę i poćwiczyć. Poruszanie ciałem może pomóc Ci się odstresować i zwiększyć energię na resztę dnia. Trening poprawiający nastrój może być sposobem na zdobycie energii w dni, kiedy jesteś wyczerpany i zestresowany.

Zadzwoń do znajomego z pracy

Praca w domu może czasem z pewnością czuć się samotna, bez współpracowników, z którymi można by nadrobić zaległości. Trudno też mieć sesje burzy mózgów w sesji grupowej. Staraj się jak najbardziej nadążać za socjalizacją. Jeśli jesteś samozatrudniony, tak jak ja, zadzwoń do kolegi. Poczujesz się mniej zestresowany i może to pomóc w burzy mózgów. Zawsze wprawiają mnie w lepszy nastrój.

Komunikuj potrzeby z szefem / zespołem

Musimy znormalizować brak pracy, dopóki nie zostaniemy całkowicie wypaleni, aby zaimponować naszym szefom. To nie jest zdrowe. Musimy nadać priorytet samoopiece, aby działać lepiej. Nie bój się prosić o to, czego potrzebujesz. Teraz są dziwne czasy. Możesz potrzebować bardziej elastycznych godzin lub pomocy przy projekcie.

Nie przygotowuj obiadu

Zazwyczaj przygotowanie posiłku jest bardzo pomocne, ale podczas pracy najlepiej jest pominąć. Podczas przygotowywania posiłków tak łatwo jest jeść podczas pracy. Ale jeśli poświęcisz trochę czasu na zrobienie sobie lunchu, przestrzeganie przepisu i siekanie jedzenia może pomóc oderwać się od pracy i dać sobie przerwę.

Praca bez rutyny rano

Pracując w domu, łatwo jest pozwolić, aby praca zajmowała dużo czasu. Pamiętaj, że praca to tylko część Twojego życia. Zrelaksuj się w swoim dniu i nie daj się skusić, aby spojrzeć na telefon i sprawdzić pocztę e-mail. Nie spiesz się, przygotowując się rano przed rozpoczęciem pracy. Zrób sobie śniadanie, medytuj, posłuchaj podcastu, itp. To jest coś, do czego przywykłem. Jedząc śniadanie, spędzałem ten czas na czytaniu.

Wyjdź na zewnątrz

Jeśli możesz pracować na zewnątrz, skorzystaj z tego. Praca na zewnątrz może dodać energii i pobudzić kreatywność. Zabierz laptopa na zewnątrz lub przejdź się po okolicy podczas rozmowy telefonicznej. Jeśli nie możesz poćwiczyć na zewnątrz, zrób sobie przerwę, aby wyjść na zewnątrz.

Posłuchaj muzyki lub podcastu

Aby złagodzić stres, zmień nastrój otoczenia. Włącz muzykę poprawiającą nastrój. A muzyka w tle może pomóc Ci bardziej cieszyć się dniem pracy. Możesz także wrzucić podcast, o ile nie odwraca to Twojej uwagi od pracy.

Idealne środowisko pracy

Mówiłem o tym już wiele razy o tym, że masz w domu określone miejsce pracy. Unikaj przestrzeni, które kojarzą Ci się z relaksacją, ponieważ zamiast tego mogą stać się przestrzenią stresu.

Wyłącz technologię

Wszyscy jesteśmy uzależnieni od technologii i prawdopodobnie spędzamy cały dzień patrząc na ekran. Nasze telefony, komputery, a nawet telewizory. Wszystko, co obecnie robimy z treningami online i rozmowami ze znajomymi z zoomem, gapimy się na ekrany. Pamiętaj, aby każdego dnia poświęcić trochę czasu na spędzenie wolnego czasu na ekranie. Możesz to zrobić, aby odprężyć się po pracy lub przed pójściem spać. Przeczytaj książkę, porozmawiaj ze współlokatorem itp.

Zrób ostateczny termin

Praca w domu jest trudna, ponieważ nie ma czasu zamknięcia. I wydaje się, że zawsze masz coś do zrobienia, tak łatwo jest kontynuować pracę i dobrze się bawić. Nie masz równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Wyznacz sobie czas na codzienne odcięcie się i zacznij kończyć sprawy.

Jak wyczyścić głośnik w telefonie iPhone?

Jak wyczyścić głośnik w telefonie iPhone?

IPhone robi zdjęcia na najwyższym poziomie i ma wiele funkcji, które sprawiają, że jest przyjemny dla użytkowników. Ale czym jest iPhone bez sprawnego głośnika? Chociaż inne czynniki mogą powodować nieprawidłowe działanie głośnika i mikrofonu iPhone’a, naniesiony z...

Mistrzostwa Świata Katar 2022 terminarz grup E-H

Mistrzostwa Świata Katar 2022 terminarz grup E-H

Jesienią 2022 roku odbędzie się najważniejsza piłkarska impreza – Mistrzostwa Świata. Tym razem ich gospodarzem będzie Katar. Mistrzostwa odbędą się między 21 listopada a 18 grudnia. Prawie że pod choinkę otrzymamy finałowe spotkanie, które na pewno będzie tematem...

Rodzaje obuwia roboczego

Rodzaje obuwia roboczego

Przemysł ciężki czy praca w magazynie wymagają odpowiedniego przygotowania do pracy. I nie mamy tutaj na myśli tylko wiedzy, umiejętności i doświadczenia pracownika, ale także elementy, które powinien swoim podwładnym zagwarantować pracodawca w ramach bezpiecznych i...

Unboxing

Unboxing

Znasz to uczucie – otwierasz paczkę i słyszysz przyjemny szelest? Istny ASMR dla Twoich zmysłów. Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, większość z nas lubi takie doznania zmysłowe zarówno, gdy samodzielnie otwiera przesyłkę, jak również, gdy paczuszka jest otwierana...