Jak się odstresować podczas pracy w domu?

utworzone przez | kwi 15, 2020 | Praca

Praca w domu jest przyjemna, ale może też powodować stres. Niektórzy z was mogą utknąć w domu z dziećmi, podczas gdy inni są sami. W tym czasie bardzo ważna jest dbałość o siebie. Dzielę się z wami kilkoma sposobami odstresowania się podczas pracy w domu.

Przerwa na trening

Kiedy czujesz się zestresowany, warto zrobić sobie przerwę i poćwiczyć. Poruszanie ciałem może pomóc Ci się odstresować i zwiększyć energię na resztę dnia. Trening poprawiający nastrój może być sposobem na zdobycie energii w dni, kiedy jesteś wyczerpany i zestresowany.

Zadzwoń do znajomego z pracy

Praca w domu może czasem z pewnością czuć się samotna, bez współpracowników, z którymi można by nadrobić zaległości. Trudno też mieć sesje burzy mózgów w sesji grupowej. Staraj się jak najbardziej nadążać za socjalizacją. Jeśli jesteś samozatrudniony, tak jak ja, zadzwoń do kolegi. Poczujesz się mniej zestresowany i może to pomóc w burzy mózgów. Zawsze wprawiają mnie w lepszy nastrój.

Komunikuj potrzeby z szefem / zespołem

Musimy znormalizować brak pracy, dopóki nie zostaniemy całkowicie wypaleni, aby zaimponować naszym szefom. To nie jest zdrowe. Musimy nadać priorytet samoopiece, aby działać lepiej. Nie bój się prosić o to, czego potrzebujesz. Teraz są dziwne czasy. Możesz potrzebować bardziej elastycznych godzin lub pomocy przy projekcie.

Nie przygotowuj obiadu

Zazwyczaj przygotowanie posiłku jest bardzo pomocne, ale podczas pracy najlepiej jest pominąć. Podczas przygotowywania posiłków tak łatwo jest jeść podczas pracy. Ale jeśli poświęcisz trochę czasu na zrobienie sobie lunchu, przestrzeganie przepisu i siekanie jedzenia może pomóc oderwać się od pracy i dać sobie przerwę.

Praca bez rutyny rano

Pracując w domu, łatwo jest pozwolić, aby praca zajmowała dużo czasu. Pamiętaj, że praca to tylko część Twojego życia. Zrelaksuj się w swoim dniu i nie daj się skusić, aby spojrzeć na telefon i sprawdzić pocztę e-mail. Nie spiesz się, przygotowując się rano przed rozpoczęciem pracy. Zrób sobie śniadanie, medytuj, posłuchaj podcastu, itp. To jest coś, do czego przywykłem. Jedząc śniadanie, spędzałem ten czas na czytaniu.

Wyjdź na zewnątrz

Jeśli możesz pracować na zewnątrz, skorzystaj z tego. Praca na zewnątrz może dodać energii i pobudzić kreatywność. Zabierz laptopa na zewnątrz lub przejdź się po okolicy podczas rozmowy telefonicznej. Jeśli nie możesz poćwiczyć na zewnątrz, zrób sobie przerwę, aby wyjść na zewnątrz.

Posłuchaj muzyki lub podcastu

Aby złagodzić stres, zmień nastrój otoczenia. Włącz muzykę poprawiającą nastrój. A muzyka w tle może pomóc Ci bardziej cieszyć się dniem pracy. Możesz także wrzucić podcast, o ile nie odwraca to Twojej uwagi od pracy.

Idealne środowisko pracy

Mówiłem o tym już wiele razy o tym, że masz w domu określone miejsce pracy. Unikaj przestrzeni, które kojarzą Ci się z relaksacją, ponieważ zamiast tego mogą stać się przestrzenią stresu.

Wyłącz technologię

Wszyscy jesteśmy uzależnieni od technologii i prawdopodobnie spędzamy cały dzień patrząc na ekran. Nasze telefony, komputery, a nawet telewizory. Wszystko, co obecnie robimy z treningami online i rozmowami ze znajomymi z zoomem, gapimy się na ekrany. Pamiętaj, aby każdego dnia poświęcić trochę czasu na spędzenie wolnego czasu na ekranie. Możesz to zrobić, aby odprężyć się po pracy lub przed pójściem spać. Przeczytaj książkę, porozmawiaj ze współlokatorem itp.

Zrób ostateczny termin

Praca w domu jest trudna, ponieważ nie ma czasu zamknięcia. I wydaje się, że zawsze masz coś do zrobienia, tak łatwo jest kontynuować pracę i dobrze się bawić. Nie masz równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Wyznacz sobie czas na codzienne odcięcie się i zacznij kończyć sprawy.

Cellulit wodny i cellulit tłuszczowy – jak się go skutecznie pozbyć?

Cellulit wodny i cellulit tłuszczowy – jak się go skutecznie pozbyć?

Cellulit to na tyle często występujące na kobiecym ciele zjawisko, że większość Pań po prostu się z nim pogodziła. Chociaż cellulit może prowadzić do poważnych i uciążliwych powikłań, sprawiając przy tym sporo bólu, to nie jest uznawany za jednostkę chorobową, a tym...

Vialise Body Wrapping cudowny preparat na cellulit!

Vialise Body Wrapping cudowny preparat na cellulit!

Balsam Vialise Body Wrapping to silnie ujędrniający preparat przeznaczony do skóry z cellulitem i zabiegów body wrappingu. W związku z tym w jego składzie znajdują się substancje czynne, które redukują lipidy, detoksykują i pobudzają krążenie, dzięki czemu jeszcze...

Katarski mundial, czyli już niedługo wielkie emocje

Katarski mundial, czyli już niedługo wielkie emocje

Już niedługo, bo w drugiej połowie listopada, rozpocznie się turniej, na który czekają wszyscy fani piłki nożnej. Reprezentacje, które wywalczyły awans, powalczą ze sobą o tytuł mistrza świata. Wśród nich znalazła się również Polska. Jakie szanse mają podopieczni...

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

5 ciekawostek o Indeksie S&P 500

Zwykło się mawiać, że jeśli szukasz najlepszego, najbardziej reprezentatywnego wskaźnika, na podstawie którego możesz ocenić stan amerykańskiej giełdy oraz gospodarki, najlepiej zapoznać się z danymi zawartymi w słynnym indeksie S&P 500. W jego skład wchodzą...

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Gdzie wynająć namiot na imprezę okolicznościową?

Klimatyczne przyjęcia w plenerze, pod namiotem, to bardzo modny trend w obecnym czasie. W wypożyczalni namiotów znajdziemy odpowiedną opcję, na między innymi imprezy okolicznościowe, takie jak: komunie, chrzciny, wesela, 18-tki, imprezy miejskie i gminne, wesela,...