Cellulit wodny i cellulit tłuszczowy – jak się go skutecznie pozbyć?

utworzone przez | lis 11, 2022 | Poradniki

Cellulit to na tyle często występujące na kobiecym ciele zjawisko, że większość Pań po prostu się z nim pogodziła. Chociaż cellulit może prowadzić do poważnych i uciążliwych powikłań, sprawiając przy tym sporo bólu, to nie jest uznawany za jednostkę chorobową, a tym samym pozwala na zaniedbanie w kwestii jego usunięcia. Chociaż walka z cellulitem nie jest prosta, szczególnie w momencie, kiedy osiągnie on już wyższe stadium rozwoju, to dbając o swoje ciało zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz, a także zmieniając niekiedy nieznacznie styl życia, można go wyeliminować w całości lub znacząco zredukować jego widoczność.

Cellulit wodny – co to jest?

Cellulit wodny, inaczej cellulit twardy, to jedna z najłagodniejszych zmian cellulitowych jaka może pojawić się na ciele kobiety. Jak sama nazwa wskazuje, jego pojawienie się związane jest z gromadzeniem przez organizm wody i substancji toksycznych, które nie są usuwane z organizmu w naturalnie zachodzących procesach metabolicznych. Cellulit wodny może dopaść każdego, ale głównie borykają się z nim osoby szczupłe, osoby, u których nie występują wahania wagi, a nawet sportowcy. Ten rodzaj cellulitu może pojawiać się również okresowo, np. przed lub w trakcie miesiączki, kiedy kobieta gromadzi nadmiar wody. W przypadku cellulitu wodnego kluczowa jest zmiana diety, aktywność fizyczna i spożywanie dużej ilości wody. Przydatne mogą okazać się również suplementy diety takie jak Perfect Body Cellulite https://medsense.pl/tabletki-na-cellulit-ranking/, które działają kompleksowo na ciało, usuwając nadmiar wody i toksyn z organizmu, a także redukują ilość tkanki tłuszczowej.

Cellulit tłuszczowy – jak sobie z nim poradzić?

Cellulit tłuszczowy, inaczej nazywany cellulitem miękkim dotyka głównie osób borykających się z nadwagą i otyłością lub osób, które zmagają się z wahaniami wagi – szybko zwiększają masę ciała, następnie szybko ją tracą. Walka z cellulitem tłuszczowym jest o tyle trudna, że wymaga redukcji tkanki tłuszczowej, a to z kolei wiąże się nie tylko z przyjmowaniem suplementów diety i odpowiednią pielęgnacją ciała, ale także ze zmianą nawyków żywieniowych, treningami fizycznymi, a czasem nawet zabiegami medycyny estetycznej, które wspierają rozbicie tłuszczu pod skórą i jego wydalenie z organizmu, a także ujędrniają i wygładzają skórę.

Jak rozróżnić cellulit tłuszczowy od cellulitu wodnego?

Przede wszystkim cellulit wodny nie jest widoczny gołym okiem. Wgłębienia w skórze pojawiają się zazwyczaj po ściśnięciu fałdy skórnej. W przypadku cellulitu tłuszczowego, bruzdy, wgłębienia i grudki widoczne są na pierwszy rzut oka. Skóra jest sucha, szorstka, odwodniona, nie jest elastyczna. W przypadku zaawansowanego cellulitu dochodzą również problemy z czuciem – np. nie jest odczuwalny ból przy uszczypnięciu miejsca objętego cellulitem, a niekiedy pojawia się też ból spowodowany uciskiem na nerwy.

Jak walczyć z cellulitem?

Walka z cellulitem musi odbywać się na kilka sposobów. Ważne jest zadbanie o kondycję skóry od zewnątrz, ale także o wnętrze organizmu. To, co sprawdza się najlepiej to:

  • Dieta bogata w minerały i witaminy
  • Spożywanie dużej ilości wody i niesłodzonych napojów
  • Ograniczenie lub rezygnacja z żywności przetworzonej, z cukru, z białych wyrobów pszennych
  • Regularna aktywność fizyczna, ruch
  • Suplementy diety zawierające naturalne składniki np.: Perfect Body Cellulite lub Cellactiv
  • Masaże skóry – wodne, bańką chińską, szczotkami przeznaczonymi do walki z cellulitem
  • Pielęgnacja nawilżająca i ujędrniająca skórę
Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

Chcesz mieć MacBooka? Zobacz najświeższe portfolio laptopów Apple

MacBooki należą do laptopów klasy premium. Stylowy design oraz bogate wnętrze, pełne nowoczesnych rozwiązań sprawia, że są synonimem luksusu i niezawodności. Nic dziwnego, że chciałbyś go mieć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie laptopy ma obecnie do zaoferowania Apple oraz...

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe – ważny czynnik bezpiecznej jazdy W świecie motoryzacji bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczną podróż, są klocki hamulcowe. Ich regularna kontrola i wymiana to nie tylko kwestia techniczna, ale...